Adresówka od Cyber Pies – recenzja

Adresówka to jedna z najważniejszych rzeczy w psim wyposażeniu. W przypadku gdy obwody w mózgownicy się przegrzeją z różnych przyczyn, a piesek postanowi dać w długą, adresówka jest często jedyną szansą na szczęśliwe zakończenie takiej historii. Wydawałoby się, że w kwestii adresówek raczej już nic przełomowego się nie wymyśli. Są przecież kolorowe zwierzaczki, personalizowane zawieszki, kółeczka z miedzi lub tworzyw sztucznych. Wybierać z czego zdecydowanie jest, a i ceny są bardzo przystępne. Byłam pewna, że w tej kwestii nieprędko coś mnie zaskoczy. Troszkę się pomyliłam…

Pewnego wieczoru traciłam cenny czas na bezmyślne przeglądanie niebieskiego portalu. W oczy wpadł mi post Cyber Psa, którzy to poszukiwali ambasadorów swojej marki. Cyber Pies – brzmi ciekawie i gadżeciarsko pomyślałam. Jeżeli wiesz, jak bardzo lubię nowinki i gadżety, to domyślasz się pewnie tego, że po prostu musiałam poznać ten produkt bliżej! Tak też się stało i rozpoczęliśmy nasze testowanie.

Jak to działa?

Nowoczesna adresówka od Cyber Pies zdecydowanie odbiega od dobrze znanego wszystkim standardu. Jest oparta na technologii NFC. Za pośrednictwem aplikacji ścigąnej bezpłatnie na telefon uzupełnia się zapisane na adresówce dane lub odczytuje potrzebne informacje. Brzmi interesująco? Czytaj dalej.

Sama aplikacja jest prosta w użyciu, obsługiwana w języku polskim lub angielskim. Dane można zapisać według opracowanego wzoru lub samodzielnie wymyślić tekst (limit znaków to 864). Więcej informacji znajdziesz na stronie producenta TUTAJ.

Sama adresówka bardzo mi się podoba. Moje serducho zdecydowanie podbił ten matrixowy element na łapce i sympatyczny design. Od drugiej strony znajdziesz krótką i konkretną instrukcję co zrobić, jeżeli znajdziesz psa z takim ID.

Pomimo użytej technologii, adresówka jest wodoodporna i bez problemu poradzi sobie na deszczu, śniegu i podczas zawieruchy. W zestawie znajdziesz 2 zawieszki do obroży (kółeczka) i jedną adresówkę.

Wrażenia

Osobiście zachwyciła mnie sama idea użycia technologii w psich akcesoriach. ID jest do tego fajnie wykonane i trwałe. Jest też odpowiedniej wielkości – przeciąga wzrok, czyli spełnia swoją funkcję. Olbrzymim plusem jest możliwość zapisania aż tylu danych! Na zwykłej adresówce nie ma fizycznej możliwości zapisania aż tylu informacji. Możemy zapisać szczegółowe dane kontaktowe oraz informacje o chorobach, uczuleniach (np. na leki co może być kluczowe podczas ratowania życia zwierzaka) itd. Jeżeli często wyjeżdżamy istnieje możliwość zamieszczenia tekstu w języku obcym.

Świetną sprawą jest możliwość stałej edycji danych. Do zaktualizowania informacji potrzebny nam jest tylko telefon z NFC i adresówka Cyber Pies.

Czy można się do czegoś przyczepić?

Niestety. Zwolennicy Apple nie będą pocieszeni – adresówka nie będzie działała z ich telefonami. Apple nie wdrażał w swoich modelach technologii NFC (choć może w nowszych modelach to się zmieni). Sama aplikacja też nie jest dostępna dla posiadaczy iphonów. NFC nie jest też podstawowym wyposażeniem wszystkich telefonów opartych na Androidzie.

Znajdując psa z taką adresówką należy zainstalować aplikację, odczytać dane – dopiero wtedy mamy szansę dowiedzieć się o czworonogu czegoś więcej. Z mojego doświadczenia wynika, że nie każdy ogarnia technologiczne zagwozdki. A kiedy każemy takiej osobie pobrać aplikację i odczytywać w ten sposób dane – może to być bariera, której przekroczenie zajmie kolejny cenny czas. Wiem jednak, że aktualnie trwają prace i adresówka w przyszłości ma być wzbogacona o numer do właściciela.

Podczas jednego ze spacerów udało nam się też zgubić nasz egzemplarz. Całą i bez uszczerbku (z wyjątkiem zepsutej zawieszki) udało się odnaleźć i dalej jej używamy.

Podsumowując…

Uważam, że Cyber Pies może bardzo pomóc w kryzysowej sytuacji. Myślę, że może stanowić fajny gadżet i dodatek w psich akcesoriach, jednak w tym przypadku nie zrezygnuję z tradycyjnej adresówki. Nowoczesny Cyber Pies będzie stanowił niezbędny na każdym spacerze bonus do tradycyjnego rozwiązania. Adresówka będzie super dodatkiem dla gadżeciarzy i prawdziwych maniaków psich akcesoriów.

Za adresówkę przekazaną do recenzji dziękujemy Cyber Pies. Nowoczesną elektroniczną adresówkę można kupić TUTAJ.

Zobacz równiez