Jaka karma dla psiego alergika z chorą trzustką?

Szaman od wielu lat zmaga się z alergiami. Uczula go niby nic nadzwyczajnego, bo kurczak i pszenica. Przez lata nauczyłam się tak sprawdzać składy, by nie uruchomić tej lawiny drapania, gryzienia i zapaleń uszu… O ile znaleźć karmę z fajnym składem, która będzie dobrze się sprawdzać u zdrowego psa to żaden problem, tak u alergika z towarzyszącymi chorobami zaczyna się jazda bez trzymanki…

Szamko miał skończone 10 lat, żyliśmy sobie spokojnie, przebierając w karmach i wybierając co ciekawsze. Do czasu, aż pewnej jesiennej niedzieli Szaman poczuł się bardzo źle (choć to delikatne określenie). Po kilku badaniach przyczyna stała się jasna. Ostre zapalenie trzustki. Rzecz potwornie bolesna, groźna i wiążąca się z ograniczeniami na całe życie. Gdybym mogła, to tamte dni wymazałabym z pamięci… Po 5 dniach głodówki i dożywiania psa kroplówkami, zaczęła się lekka dieta. Gdy powoli zaczęliśmy wychodzić na prostą, a wyniki zaczęły się poprawiać, pojawił się problem czym psa karmić na stałe?

Wybór diety

Lekarz weterynarii uparcie próbował sprzedać nam karmę weterynaryjną pewnej znanej marki. Przeczytałam skład i odmówiłam. Po pierwsze – obecność kurczaka wykluczała ten sposób karmienia. Po drugie – ilość mięsa w tej karmie graniczyła z ilością homeopatyczną. Postanowiłam poszukać sposobu sama. I zmienić lekarza weterynarii także…

Przeszukałam wtedy chyba cały internet. Znalezienie czegoś bez kurczaka w składzie, z obniżoną zawartością tłuszczu konieczną w schorzeniach trzustki oraz z w miarę sensownym składem graniczyło z cudem. Nie znalazłam nic, co byłoby dla nas dobre. Postanowiłam gotować sama, ale zbilansowanie tej diety przerosło moje umiejętności. Wieczne poszukiwanie chudego mięsa, gotowanie, krojenie, pilnowanie – uffff. To nie na moje nerwy.

Szukałam dalej sięgając po komercyjną dietę weterynaryjną, jednak w dłuższej perspektywie nie byłam z niej zadowolona. Po kolejnych poszukiwaniach znalazłam prawdziwego świętego Graala, czyli diety weterynaryjne Vet Expert.

Diety weterynaryjne Vet Expert

Mój wybór padł na karmę Intestinal Elimination. Karma jest odpowiednia dla psów cierpiących na zaburzenia trawienia oraz wchłaniania, z nietolerancją składników i substancji odżywczych oraz dla psiaków z przewlekłą niewydolnością trzustki. Jako jedna z nielicznych na rynku zamiast kurczaka w składzie ma zbawiennego indyka. jest monoproteinowa i niskotłuszczowa więc mój wrażliwy alergik wreszcie znalazł karmę dla siebie idealną. To, co warto zaznaczyć, to przyzwoity skład, o który ciężko w innych konkurencyjnych karmach weterynaryjnych. Vet Expert naprawdę jest wyjątkowy i u nas sprawdza się świetnie już od kilku lat.

Więcej informacji o tej karmie możecie znaleźć TUTAJ.

Bogata linia weterynaryjna

Nasze zwierzaki zmagają się z różnymi schorzeniami. Część z nich wymaga specjalistycznej diety. Jeżeli szukasz właśnie gotowej karmy weterynaryjnej sprawdź ofertę Vet Expert. Znajdziesz tu karmy sprawdzające się w żywieniu psów:

  • z chorobami dermatologicznymi,
  • z problemami z wątrobą,
  • z problemami z trawieniem (w tym przewlekła niewydolność trzustki),
  • z problemami ze stawami,
  • z problemami z układem moczowym,
  • otyłych,
  • z alergiami (karma oparta na białku owadów),
  • w czasie rekonwalescencji.

Wpis powstał we współpracy z Vet Expert

Nasza Ocena: 6/6

Zobacz równiez