El Perro JUICY SWEET STRIPS – testy dla Top For Dog

Mówią, że psu do szczęścia wiele nie trzeba. Jedna wygodna obroża całkowicie spełnia jego oczekiwania, a kolorystyka…. Cóż burek i tak jej nie doceni. Sprawa wygląda inaczej z perspektywy właściciela czworonoga, zwłaszcza jeżeli właściciel ten jest kobietą. Jeżeli chodzi o dobieranie smyczy i obroży dla psa, myślę że działa to podobnie jak dobieranie legendarnych butów i torebek. Skoro kupiłam niebieską smycz z czarnym okuciem, zielona obroża z okuciem żółtym wyglądać będzie tragicznie! Przeciętnemu maniakowi (do których niewątpliwie się zaliczam) ten argument oraz mała nadwyżka w miesięcznym budżecie wystarczy do nowych zakupów. Moje maniactwo staram się trzymać w ryzach, ale jeżeli pojawia się możliwość przetestowania nowej, solidnej obroży i w dodatku w ekstra kolorach… Sam wiesz jak to się musi skończyć. Takim właśnie sposobem w naszej psiej szafie pojawiła się nowa obróżka od znanej polskiej firmy El perro.  Jak sprawowała się podczas testów? O tym już za chwilkę.

O El perro

El perro kojarzy mi się przede wszystkim z wytrzymałymi akcesoriami używanymi przede wszystkich przez właścicieli psów w typie TTB czyli tych bardzo silnych. Obroże z dodatkowym obciążeniem, szelki do Weight Pulling i wszystkie inne  akcesoria do sportów gdzie psia siła jest olbrzymia, a wytrzymałość produktów jest szalenie ważna.

W tegorocznej edycji Top For Dog udział bierze nowy produkt producenta – obroża JUICY SWEET STRIPS. Jest uszyta z miękkiej, przyjemnej w dotyku i przede wszystkim mocnej taśmy polipropylenowej. Szeroka (4cm), zapinana na klasyczną klamrę (nie zatrzask), w bardzo ładnych kolorach. Do testów otrzymaliśmy rozmiar najmniejszy z dostępnych (55cm) dobry dla psów o obwodzie szyi 37 cm – 45 cm. Coś dla siebie znajdą również czworonogi znacznie większe od Szamka. Dostępne są rozmiary odpowiednie nawet do 64cm! Nasza obroża jest w kolorach błękitnym i niebieskim. Oczywiście gama kolorystyczna jest baaardzo szeroka i każdy znajdzie coś dla siebie 🙂

Wytrzymałość po pierwsze

Po przygodach z kruchymi i niewytrzymałymi produktami bardzo cenię sobie dobrą jakość i solidność. Bardzo niechętnie podchodzę do plastikowych zatrzasków, cienkich taśm (przynajmniej jeżeli chodzi o psy wielkości Szamana i te jeszcze większe). W mojej opinii obroża powinna być przede wszystkim wygodna oraz solidna. Kilka lat temu skusiłam się na zakup szerszej obroży i od tego czasu praktycznie nie schodzimy z szerokości poniżej 3cm. W gąszczu szamanowej sierści są lepiej widoczne, ładniej wyglądają i myślę, że są wygodniejsze. El perro idealnie wpisuje się w moje standardy wytrzymałości. Chociaż z reguły wolę używać obroży półzaciskowych oraz martingale, tu pierwszy raz miałam do czynienia z metalową zapinaną sprzączką oraz nitami. Zdały egzamin na 5 i nie mam do nich zastrzeżeń.

Obroża jest na taśmie, w naszym przypadku wewnętrzna strona jest bardzo jasna i po dłuższym użytkowaniu widać na niej brud. Co zresztą jest całkowicie normalne na wszelkich tekstylnych psich akcesoriach. Obrożę wystarczyło wrzucić do pralki i odzyskała świetność z pierwszych dni. Nie zauważyłam rdzy, wyciągniętych pojedynczych nitek z taśmy.

Polecamy?

Oczywiście, że polecamy! Jeżeli szukasz akcesoriów przede wszystkich wytrzymałych i solidnych obroża El perro juicy sweet strips doskonale spełni Twoje oczekiwania. Ładne zestawienia kolorystyczne ożywią każdą psią szafę nawet tych najbardziej wymagających psich strongmenów. Masywne, nierdzewne i zgrzewane okucia zwiększą bezpieczeństwo codziennych spacerów nawet z najsilniejszym psem. Do 15.11.2018 można oddawać swoje głosy w plebiscycie Top For Dog również na ten świetny produkt polskiej firmy.

Za obrożę przekazaną do recenzji dziękujemy El perro.

Zobacz równiez