Kaczka pływająca Major Dog – Testy dla Top For Dog

Na polskim rynku z początkiem czerwca pojawiła się nowa, jeszcze mało znana firma MajorDog Polska. Ich zgłoszenie do Top For Dog z fenomenalną zabawką, musiało skończyć się na dogłębnych testach! Wśród grona testerów znaleźliśmy się również i my. Dzisiaj na blogu, z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, całkowicie apolityczny wpis o pewnej kaczce, wodowaniu i świetnej zabawie. Zaczynajmy!

O MajorDog

MajorDog to niemiecka firma. W dodatku, jako jedni z nielicznych mogą pochwalić się certyfikatem bezpieczeństwa TÜV ! Certyfikatu nie trzeba przedstawiać szczególnie miłośnikom motoryzacji. Dla niewtajemniczonych – jest on wystawiany po przejściu przez dany produkt BARDZO rygorystycznych testów. Każde nawet najdrobniejsze odstępstwo dyskwalifikuje produkt. Zabawka przeszła testy na szkodliwe substancje zgodnie z zasadami testowania zabawek dla dzieci. Niemiecka precyzja + zdobyte atesty, to musi wróżyć doskonałą i bezpieczną zabawę.

Sama firma ma bardzo charakterystyczny, minimalistyczny design oraz określone kolory, w którym dominują pomarańczowy oraz odcienie zieleni. W nasze łapki trafiła kaczka. Kaczuszka jest dość spora (28cm x 11cm), jest przeznaczona dla dużych i średnich psów. Chociaż kaczka to klasyczny, miękki pluszak (materiał z którego jest wykonana to poliester, plusz z bawełny organicznej), trzeba przyznać że jest trwałą zabawką. Na dziobku wszyta jest mała i dość cicha piszczałka.

Let’s play

Zabawka jest przeznaczona głównie do szaleństw w wodzie, aportowania i przeciągania. Razem z Szamanem przetestowaliśmy ją dokładnie na każdym z obszarów.

Woda

Kaczucha doskonale pływa! Zabawka nawet nasiąknięta wodą, bardzo dobrze unosi się na wodzie. Bardzo fajnie się nią rzuca, a jak rzuci się pod odpowiednim kątem to można nawet puścić nią klasyczną kaczkę! Wówczas wylatuje dość daleko, Szaman odmawia przyniesienia bo za daleko i za głęboko (a potwór z Loch Ness może istnieć przecież równie dobrze nieopodal np Radomska). Tym sposobem po aport płynę sama ja, w towarzystwie śmieszkowania naszego plażowego towarzystwa. Zostałam pochwalona za aportowanie. Poza tą jedną (ekhmmm…. no może kilkoma…) wtopami gdzie po prostu rzuciło się za daleko, Szaman chętnie aportował ją z wody i pływał jak mała foczka.

Zresztą powstał nawet filmik, którym jakiś czas temu chwaliliśmy się na naszym Facebooku!

Summer fun

Siły po zeszłotygodniowym wypadzie zregenerowane, filmik poskładany. 💦🌊 Najwyższa pora się nim pochwalić! 😊 _________Oczywiście nie mogło zabraknąć produktów testowanych przez nas w tegorocznej edycji TOP for DOG 💪 Major Dog Polska 💙 TRE PONTI Polska 💙 DOG Puller PL 💙 SafePett💙

Opublikowany przez Skydog Poniedziałek, 13 sierpnia 2018

 Aportowanie

Zabawka sprawdzi się też w zwyczajnym aportowaniu na lądzie. Trzeba mieć jednak na uwadze to, że jest to łatwo brudzący się pluszak. Osobiście nie przepadam za oblepionymi wszystkim pluszakami w plenerze. Zawsze jednak po zabawie można ją wyprać albo oczyścić podczas wodnych szaleństw.

Przeciąganie

To Szamany lubią najbardziej zaraz po aportowaniu i bieganiu. Chociaż wiele naszych pluszaków podczas przeciągania odniosło uszczerbek na 'zdrowiu’ lub po prostu się podarło, kaczka wytrzymała wiele nawet bez śladu po ząbkach.

Gryzak

Chociaż zabawka do kategorii gryzaków nie należy, u nas podczas testów leżała cały czas na wierzchu. Szaman sam z siebie nie niszczy zabawek dlatego nie widziałam zagrożenia. Podczas naszych wspólnych zabaw czasami pieseł 'morduje’ zabawki szczególnie te piszczące. Tutaj pomimo takich zabaw kaczuszka jest dalej cała. Wiem, że niektórzy z właścicieli psiaków unikają piszczących zabawek z różnych przyczyn. Tutaj piszczałka jest bardzo cicha i mała. Szamana (o dziwo) raczej nie interesuje i raczej rzadko słychać kaczkowe piszczenie podczas zabawy.

Wrażenia

Kaczka strasznie nam się spodobała i podczas głosowania Top For Dog już teraz wiem, że będę miała niemały dylemat! Chociaż skierowana dla psów, dostarczyła nam obydwóm mnóstwo zabawy. Czy mamy jakieś zażalenia? Może to, że po wodnych zabawach bardzo długo schnie. Biorąc pod uwagę wytrzymałość i radość z zabawy, przymykam na to oko.

Z całego serducha polecamy! Nasza kaczka ląduje w topce zabawkowej! Aaaaa i chcieliśmy jeszcze wnieść oficjalną prośbę na zmianę nazwy z Kaczki na DZIOBAKA!

 

Za zabawkę Kaczkę przekazaną do recenzji i Oskara  dziękujemy sklepowi ANIMONDO.pl

To jest Oskar, który podbił serce wszystkich ambasadorów Top For Dog <3

Zobacz równiez