Kiedy przysmak jest też suplementem – baton kolagenowy Rogy

Gdyby tak połączyć dobroczynne działanie suplementów i smakowitość przysmaków? Ostatnio na rynku pojawiła się taka nowość od znanej już od dłuższego czasu z innych psich rarytasów –  firmy Rogy. Nowością, o której mowa jest baton kolagenowy. W ramach ostatnich już testów w tegorocznym Top For Dog przyszło nam z Szamanem go testować.

baton kolagenowy w opakowaniu

Kolagen ważna sprawa

Zacznijmy od początku. Czym w zasadzie jest ten cały kolagen i po co jest potrzebny. To przez ubytek kolagenu na skutek starzenia, na naszych twarzach pojawiają się zmarszczki i wie o tym każda kobietka. No tak, ale psiakom zmarszczki nie straszne. W niektórych przypadkach duże ich ilości są wręcz pożądane. Zatem dlaczego jest potrzebny w diecie psa?

baton kolagenowy odpakowany

Kolagen jest jednym z budulców skóry, kości, ścięgien. Odpowiada w organizmie za elastyczność. Warto zadbać o jego suplementację właśnie z troski o zdrowe układu ruchu psa, ponieważ ma on zastosowanie w leczeniu i profilaktyce tkanki łącznej, ścięgien oraz stawów. Ze względu na swoje właściwości poprawia również wygląd skóry, sierści i pazurków. Sprzyja także utrzymywaniu prawidłowej gospodarki wodnej.

O batonie Rogy

Przysmak jest na bazie białek kolagenowych wieprzowych. To dobra informacja zwłaszcza dla właścicieli psich alergikow. Baton to bardzo twardy pasek o długości około 10 cm i szerokości ok. 0,5cm. Musiałam włożyć troszkę siły w przełamanie go na pół. Nie kruszy się. Zapach jest delikatny i kompletnie rożny od większości innych psich przysmaków. Pomimo, że baton jest dość twardy mam wrażenie, że zostawia lekko tłusty osad na dłoni.

baton kolagenowy w opakowaniu

Dawkowanie

Jedno opakowanie to porcja 30g, w której aż 26% to kolagen. Dla lepszej przyswajalności kolagenu do przysmaku została dodana witamina C. W jednym batonie znajduje się około 10g kolagenu. Chociaż zalecane dawkowanie to 1g na 5kg masy ciała zwierzaka, u zdrowego zwierzaka substancji raczej nie można przedawkować.

baton kolagenowy dość trudno się łamie i dzieli

Czy to działa?

Zacznijmy od tego czy i kiedy warto suplememtować czworonogi. Oczywiście suplementacja jest konieczna, kiedy zaczynają pojawiać się problemy z układem ruchu. Poza tym warto wspomagać czworonogi aktywnie uprawiające obciążające sporty (np. frisbee, agility, flyball), szczeniaki oraz seniorów.

W jednym batonie znajduje się około 10g kolagenu. Chociaż zalecane dawkowanie to 1g na 5kg masy ciała zwierzaka. U zdrowego zwierzaka raczej nie można przedawkowania substancji, szczególnie, jeżeli zapotrzebowanie na kolagen jest większe.

Chwilę przed zjedzeniem Rogy

A jak to u Szamana?

Szaman z chęcią pałaszował nowe przysmaki. Początkowo troszkę nie wiedział jak się za nie zabrać ale ostatecznie dzielnie chrupał. Jakichkolwiek niepożądanych skutków ubocznych nie odnotowałam.

Staram się szczególnie dbać o Szamanowe stawy. Z racji jego wieku i różnych dolegliwości, które przerabialiśmy musimy dać o dobrą dietę i od czasu do czasu wspomóc organizm seniora suplementacją. Zazwyczaj po podaniu suplementów nie widzę jakoś specjalnej różnicy w zachowaniu psa. Działam bardziej profilaktycznie. Tak samo było i w tym przypadku.

Om nom nom
Om nom nom

Podsumowując

Suplementować zawsze trzeba z głową i najlepiej za porozumieniem ze specjalistom. Efekty suplementacji też zazwyczaj nie pojawiają się natychmiastowo, a zmiany mogą być bardzo subtelne. W tym przypadku Możemy wnieść coś dobrego do diety psa i dać mu odrobinę przyjemności ze smakowitego kąska.

Batony kolagenowe od Rogy to fajny sposób na wspomaganie suplementacji. Przysmak to zdrowa przekąska, która może pozytywnie wpłynąć na zdrowie twojego czworonoga.

Za możliwość przetestowania dziękujemy firmie Rogy. Na batony możecie głosować w plebiscycie Top For Dog TUTAJ.

Zobacz równiez