Olej do pielęgnacji sierści DuckLove

Według mojego psa jedyny moment na właściwe moczenie futra jest w jeziorze podczas zabawy. Wszelkie inne formy moczenia są bezapelacyjnie zbędne. Czasami jednak, pomimo psich protestów, kąpiel jest konieczna. A jak kąpać to porządnie, żeby efekty były powalające. W Psim SPA pomógł mi olej na kołtuny PRO od DuckLove, który mieliśmy okazję testować w ramach Top For Dog.

Pielęgnacja dla opornych

Groomer raczej ze mnie słaby. Całe szczęście Szaman nie wymaga długich godzin pielęgnacji. Kąpiel raz na jakiś czas, porządne wyszczotkowanie i wg. mojego uznania podcięcie kłaków tu i tam – w zupełności nam wystarcza. Mimo to moja uwaga została przykuta, kiedy przeczytałam o oleju ułatwiającym rozczesywanie. Wyczesywanie ogona i portków to katorga. Czy olej pomógł w rozwiązaniu mojego problemu?

W pięknie zapakowanej paczce znalazłam jeszcze małe próbki odżywki i szamponu DuckLove. Kosmetyki znałam z recenzji internetowych. Wiedziałam, że dają fajne efekty. Sam olej był dla mnie jednak nowością. Po zdjęciu zabezpieczenia, olej ma bardzo delikatny, przyjemny zapach. Do pielęgnacji dużego psa wystarczy jedna łyżeczka rozcieńczona w odżywce. W przypadku przelania lub używania go prosto z butelki, sierść miejscami będzie mieć tłuste plamy. Więcej o samym oleju można przeczytać TUTAJ.

Nie myśląc za wiele o tym, że łazienka będzie cała do mycia, rozpoczęłam psie SPA. Gdyby ktoś zapytał mnie jak należy wykąpać psa, opisałabym to mniej więcej tak:

Jak wykąpać psa – historia prawdziwa

  • JEDEN – przeczytaj instrukcję. Tak, to ma znaczenie. Żeby kosmetyki zadziałały według swojego przeznaczenia, należy stosować się do instrukcji. Pierw kąpiel w szamponie, potem olej połączony w proporcjach dla większego psa 25ml odżywki, łyżeczka oleju i 300ml wody.
  • DWA – włóż psa do wanny i skrupulatne wyszoruj uważając na to, aby woda nie dostała się do uszu, a szampon do oczu. Tego przecież nikt nie lubi.
  • TRZY – wyperswaduj psu, że mydło nie należy do artykułów spożywczych.
  • CZTERY – dokładnie spłucz szampon, jednocześnie tłumacząc, że to jeszcze nie koniec.
  • PIĘĆ – nałóż odżywkę z olejem i odczekaj około 10 minut. Kolejny raz wytłumacz, że czekanie z odżywką nie jest skazą na męskim honorze i nie możemy przerwać SPA natentychmiast.
  • SZEŚĆ – spłucz sierść dokładnie wodą. Równocześnie poproś pomocnika o naszykowanie ręczników i sprzętu do wycierania łazienki.
  • SIEDEM– wyjmij psa z wanny i dokładnie wytrzyj. Uważaj na próby niekontrolowanego wytrzepania.
  • OSIEM – zetrzyj z twarzy wodę po niekontrolowanym wytrzepaniu. Wycieraj psa dalej.
  • DZIEWIĘĆ – w zależności od pory roku, rasy psa lub poziomu Twojego zmęczenia puść psa wolno i zacznij wycierać łazienkę. Lub najpierw wysusz psa suszarką i dopiero wtedy puść psa wolno i zacznij wycierać łazienkę.

Czy suszenie jest potrzebne?

Jeżeli na dworze nie ma akurat lata i + 30 stopni, warto psa dokładnie wysuszyć. Sierść jest doskonałym izolatorem i choć z zewnątrz może wydawać się już sucha, podszerstek tuż przy skórze może nadal trzymać wilgoć. To w niektórych przypadkach może prowadzić do podrażnień skóry lub drobnych infekcji.

Efekt DuckLove

Po psim SPA i wysuszeniu Szaman zyskał na puchatości. Sierść była miękka lekko pachnąca i lepiej układała się na ciele. Efekt utrzymywał się przez kilka dni, potem stopniowo zanikał. Jeżeli chodzi o zapobieganie kołtunienia – olej naprawdę działa. Ogon, w którym Szaman zazwyczaj przynosi pół lasu, a jego rozczesanie bez cięższego sprzętu nie jest takie łatwe, pozostał puszysty i nieskołtuniony. Ten efekt utrzymał się długo.

„Zadowolony” model z obiektem testów

SPA bez zbędnej chemii

Przyglądając się składowi, widzimy jedynie kilka składników. Olej, substancję zabezpieczającą włosy przed nadmiernym odparowywaniem wody, witaminę E, zapach i substancję konserwującą. Dzięki metalowej butelce olej nie ma dostępu światła, więc dłużej pozostaje dobry do użycia. Dobry produkt, o przyjemnym składzie i skuteczny!

Efekt przed i po

Szaman w wannie ląduje naprawdę nieczęsto. Jeżeli już potrzebna jest całościowa kąpiel, stawiam na profesjonalne kosmetyki świetnej jakości. Kosmetyki DuckLove sprawdziły się genialnie, a zalety używania przekonały mnie, że może olejowanie warto rozważyć też u siebie! Jeżeli szukasz kosmetyków do pielęgnacji psiego futra – serdecznie polecam kosmetyki i olej od DuckLove

Za rzeczy przekazane do recenzji dziękujemy DuckLove. Będziecie mogli na nie głosować w tegorocznej edycji plebiscytu TOP FOR DOG

Zobacz równiez