Posegregować i nie zwariować – segregator medyczny dla psa RECENZJA

Uporządkowane dokumenty to nie jest moja mocna strona. A, że spraw około weterynaryjnych pieskowych nikt nie ogarnie lepiej niż ja sama, to z wielką radością korzystam z dobrodziejstw pozwalających lepiej się zorganizować w tym temacie. Czy segregator medyczny dla psa ma sens?

Stos papierów i mnogość informacji

Każda wizyta to dodatkowy papier. Badania kolejny. Do tego terminy odrobaczeń, szczepień, zabezpieczania przeciw kleszczom – kto by to wszystko spamiętał! Ja to jestem z tych, co lubią sobie bazgrać w kalendarzach i notować wszystkie ważne sprawy. Pieski od pewnego czasu wyprowadziły się z mojego kalendarza do swoich prywatnych segregatorów medycznych. 

Pierwszy raz o segregatorach medycznych dowiedziałam się ze 2 lub 3 lata temu, gdy firma Pupilu wprowadziła je na stałe do swojej oferty. Wydały mi się fajnym gadżetem, który można by zastąpić dowolnym innym skoroszytem lub teczuszką. Nawet nie byłam świadoma tego, jak bardzo się myliłam!

segregator medyczny dla psa wnętrze

Segregator medyczny dla psa ułatwiający życie 

Aktualnie większość przychodni prowadzi bardzo dokładne kartoteki. Tam są badania, przebiegi wizyt, zabiegi i inne ważne informacje. My do domu dostajemy wydrukowany wypis lub zyskujemy wpis w książeczce zdrowia/paszporcie o odbytym szczepieniu. Gdy zawsze korzystamy z jednej przychodni, sprawa jest prosta. Ale gdy odwiedzamy więcej gabinetów i specjalistów, sprawa zaczyna się komplikować. Warto zbierać wszystkie informacje w jednym miejscu i zawsze podczas wizyty mieć całą dokumentację pod ręką. Nigdy nie wiadomo jaka informacja może się przydać lekarzowi. Do tego (między innymi) właśnie przydaje się psi medyczny segregator. 

Kiedy było ostatnie odrobaczanie? Cyk i już wiemy kiedy i jakim preparatem. Kiedy następny przegląd zdrowia – otwieramy na zakładce i już wszystko wiadomo. Nawet dawkowanie leków możemy opisać na kartach, a jak zużyjemy to bez problemu można pobrać i wydrukować samemu w domu nowe.

Karty segregatora są zadrukowane na grubym i śliskim papierze. Długopis czasami nie daje rady, dlatego informacje wpisuję markerem.

Takie segregatory to standard w organizacji wszystkich medycznych spraw u małych dzieci lub w czasie ciąży. Myślę, że to super pomysł, że ktoś przeniósł to również do świata naszych zwierzaków!

Nie raz na wizycie lekarze chwalili nasz segregator. Nic dziwnego, bo przecież obok tego, że są bardzo praktyczne, są też ładnie zrobione.

Tak o segregatorze możemy przeczytać na stronie:

Segregator medyczny dla zwierząt to nie tylko rozbudowana książeczka zdrowia psa / kota ale także organizer ułatwiający planowanie wizyt u weterynarza czy groomera. W Segregatorze pupila znajdziesz kieszenie na wyniki badań, także na płytę CD z USG, wepniesz dodatkowe dokumenty, zanotujesz datę rui, krycia, terminy szczepień czy odrobaczenia. W dziale Wiedza znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące zdrowia i prawidłowej opieki nad psem / kotem.

segregator medyczny dla psa

Kompendium najpotrzebniejsze weterynaryjnej wiedzy

Oprócz całej weterynaryjnej kartoteki, pokaźna część segregatora to praktyczna wiedza, którą powinien znać każdy właściciel czworonoga. Kalendarz szczepień i odrobaczeń, opis najważniejszych i najczęstszych psich chorób, pierwsza pomoc(!). To naprawdę rzeczy, które przydają się zawsze wtedy, gdy najmniej się spodziewamy. Warto mieć pod ręką pewne źródło solidnej merytorycznej wiedzy. 

Nowa, odświeżona wersja

Niedawno u Pupilu pojawiła się nowa, odświeżona wersja segregatora. Różnice są subtelne, ale bardzo na plus. Mam wrażenie, że ta wersja wyciska z takiego organizera wszystko co najlepsze i ma w sobie wszystkie najważniejsze rzeczy. Dostępne są w wersji psiej i kociej, bo przecież opieka nad tymi dwoma zwierzakami jednak się różni.

segregator medyczny dla psa

Naprawdę warto

Porządek w psich papierach medycznych to rzecz turbo ważna.  Nie tylko, gdy naszego zwierzaka zaczyna toczyć już jakieś podłe choróbsko a papierki i zalecenia się mnożą. Także w profilaktyce przestrzeganie terminów ma znaczenie, a przecież trudno to wszystko spamiętać!

U nas segregatory sprawdzają się świetnie! Każdy z psów ma swój własny. Naprawdę troszkę ułatwiają w ogarnięciu tej weterynaryjnej biurokracji i pilnowaniu terminów.  

PS U Pupilu oprócz segregatorów znajdziecie gadżety dla psiarzy. Zajrzyjcie koniecznie!

Wpis powstał we współpracy ze sklepem Pupilu.pl

Nasza Ocena: 6/6

Zobacz równiez