Spin Flower w obrotach

Uwielbiam wszelkie gadżety, które pomagają w zwolnieniu pochłaniania zawartości michy. Chociaż nasze zbiory, są już całkiem okazałe, to z okazji testów plebiscytu Top For Dog pojawiło się u nas coś zupełnie nowego. Czy miska Spin Flower, bo o niej mowa, została wpisana do kategorii psiego Must-Have?

Zgadnij, kto wywalił z dysku zdjęcia i zostały jej tylko dodane stories? ?

Miska, misce nie równa

Miski spowalniające jedzenie, to temat uwielbiany przez psiarzy. Zwykłe miski to szereg labiryntów, pomiędzy które wpadają czy to granulki karmy, czy też pasztet lub inne mięcho. Pies, ćwicząc język (rodzimy, nie obcy he he he) wydobywa jedzenie, a ponieważ nie da się tego zrobić szybko, zazwyczaj przykuwa jego uwagę na troszkę dłużej niż minuta pięć. Spin Flower wyróżnia się tym, że nie znajdziesz tam labiryntu. Głównym spowalniaczem jest tu obracający się kwiatek. Im bardziej jęzor i paszcza pracują, tym kwiatek obraca się szybciej – utrudniając jedzenie. Miska jest o tyle fajna, że oprócz zwykłego mechanicznego spowolnienia, żeby dostać się do smacznych kąsków, psiak musi troszkę ruszyć głową.

Przetestowane z mokrą karmą – da się i działa!

Miska jaka jest, każdy widzi

Spin Flower to plastikowa miska o pojemności 2 litrów, średnicy 25cm i wysokości 9,2cm. Trzeba przyznać, że jest dość spora, więc nada się również dla dużych czworonogów. Na środku wkręca się płatki plastikowego kwiatka, zaprojektowanego tak, by był obrotowy.

Płatki można zamontować odwrotnie lub zmienić ich wysokość, nieco podwyższając poziom trudności.

Żeby miska w czasie posiłku nie jeździła po całym mieszkaniu, od spodu jest podgumowana. Warto zaznaczyć, że chociaż wykonana z plastiku, jest w pełni bezpieczna. Użyty materiał to ABS/TPE, wolny od BPA i PCV.

Całość jest bardzo łatwa w rozłożeniu i myciu. Można też miskę wrzucić do zmywarki, jednak z racji sporych gabarytów tę opcję stosuję bardzo rzadko.

Wariant pomarańczowy, czyli nasz Spin Flower, to wersja łatwiejsza. W sprzedaży jest również wersja niebieska (Palette) przeznaczona dla czworonogów nieco bardziej zaawansowanych.

Wrażenia z kręcenia

Szaman jest pieskiem kochającym jedzenie ponad wszystko. Ta miłość objawia się między innymi pochłanianiem wszystkiego w tempie ekspresowym. Jego zapał staram się czasami studzić wszelkimi spowalniaczami, które sprawdzają się w większym lub mniejszym stopniu. Spin Flower zadziałał dokładnie tak, jak się tego spodziewałam. Doskonale spowolnił Szamanowego, w rezultacie czego posiłek zajął mu troszkę więcej niż podany w klasycznej misce. Płatki zostały skrupulatnie wylizane, a spód oczyszczony co do okruszka. Bez frustracji i nerwów, ale ze spokojem i zaangażowaniem.

Pełna koncentracja na wyjadaniu zawartości Spin Flower.

Chociaż głównym elementem diety Szamanowego jest sucha karma, to czasami w ramach urozmaicenia zdarza się podać mu również mokrą karmę. Postanowiłam sprawdzić, czy mokra karma zda test i zostanie wyjedzona ze Spin Flower z taką samą skutecznością jak „granulat”. Jedynie co, to z powodu większego zaangażowania – miska nieco bardziej jeździła po podłodze.

Podgumowanie spodu Spin Flower.

Dla kogo miska się nie sprawdzi?

Miski Spin Flower oraz Palette mają dość specyficzną budowę. Szaman, jako właściciel długiego pyszczka, radzi sobie z takim przeszkodami znakomicie, ale psiaki miniaturowe (np. chichuachua) oraz te z krótszymi nosami (czyli mówiąc fachowo rasy brachycefaliczne  czyli m.in.: pekińczyki, shih tzu, mopsy, czy buldogi francuskie) mogą sobie z nimi nie poradzić.

Podsumowując

Miska Spin Flower świetnie sprawdza się w swojej roli. Czy polecamy? Pewnie, że tak! Myślę, że zda egzamin jako spowalniacz dla psich żarłoków oraz interaktywna zabawka. Uważam, że takie gadżety świetnie sprawdzają się dla urozmaicenia czasu naszych czworonogów. Skoro jedzenie może być wyzwaniem, to dlaczego z tego nie skorzystać?

Za miskę Spin Flower przekazaną do recenzji dziękujemy sklepowi Ofiufiu! Będzie można na nią głosować w plebiscycie Top For Dog.

Zobacz równiez