Testujemy hit Internetów! Mandala Soda Pup

To, że jestem geekiem lubującym się we wszelakich gadżetach, być może wiecie. To, że mej uwadze nie umknie żadna nowość na rynku zoologicznym – chyba też. Jakiś czas temu, psi internet zaczęły zalewać zdjęcia nowych mat do wylizywania jedzenia. Były to mandale wprowadzone przez amerykańską firmę Soda Pup. Dla Psiaka sprowadzili je do Polski i pokazali, jak dobrze może wyglądać psia micha… Czy Mandala Soda Pup rzeczywiście sprawdza się tak doskonale? Sprawdziliśmy to!

Mata inna niż wszystkie

Od kilku lat mat do wylizywania pokazuje się naprawdę sporo. Do tej pory żadna z nich nie wyglądała tak ładnie dla ludzkiego oka. Mandala w przeróżnych kolorach to tylko jedna z wielu różnych propozycji. Jest też wzór z żabą wodną, balonem lub kwiatuszkiem. Dla poszukujących mat w klasyczniejszym wariancie są wzory w puzzle, kaczuszki czy czaszki. Wszystkie produkty są naprawdę prześliczne i są w żywych, ładnych kolorach.

Pierwsze wrażenia

Po odpakowaniu paczki pierwszym zaskoczeniem była twardość mandali, Jakoś ubzdurało mi się, że te zabawki zawsze są z gumy lub chociaż lekko podgumowane. W tym przypadku mamy do czynienia z solidnym plastikiem. Wszystkie info o produkcie znajdziecie TUTAJ.

Produkt wydaje się bardzo solidny i ładnie wykonany. Olbrzymim plusem jest możliwość mycia jej w zmywarce!

Wygląd vs użytkowość

Często łapie się na tym, że wybierając coś dla piesków, kieruję się wyglądem rzeczy, a jej funkcjonalność schodzi na drugi plan. Byłam bardzo ciekawa, czy zjawiskowa i piękna mandala sprosta wymaganiom psiaków.

Mandala sprawdzi się do podawania każdego rodzaju jedzenia. Miso, testowała wyjadanie z niej zarówno mokrej, jak i suchej karmy. W obydwóch przypadkach zjedzenie posiłku zajmowało zdecydowanie dłużej w porównaniu z tradycyjną miską. W przypadku mokrej karmy zabawa wchodzi na jeszcze wyższy poziom.

Mandala ma bardzo wąskie elementy. Zaznaczyłam je na zdjęciu, żebyście wiedzieli, o czym mówię. Gdy dostała się do nich mokra karma, małej bardzo trudno było wydostać jedzenie. Nierówna walka skończyła się lekkim podgryzieniem plastikowych ścianek.

Gdy pilnowałam podczas nakładania jedzenia, żeby te przestrzenie pozostały puste, wyjadanie karmy nie sprawiało już większych problemów.

Mandala SodaPup czy warto ją mieć?

Mandala to jedna z tych zabawek, która cieszy ludzie oko i fajnie sprawdza się w codziennym życiu z psami. Jest solidnym, bezpiecznym i ładnym gadżetem, który może służyć długie lata. Czas pochłaniania jedzenia naprawdę się wydłużył!

Brak antypoślizgowych elementów od spodu i wąziutkie przestrzenie, z których ciężko wylizać mokre jedzenie to dwa minusy tego gadżetu. Solidne wykonanie, ładny i oryginalny design oraz realnie wydłużony czas posiłku przemawiają jednak na jego korzyść. Czy warto mieć ją w swojej psiej szafie? Myślę, że tak!

Produkt został przetestowany w ramach Top For Dog 2022. Za zabawki przekazane do recenzji dziękujemy firmie dlaPsiaka.

Zobacz równiez