Co mają sznurówki do obroży i smyczy WauDog WATERPROOF?

W deszczowe dni moim prywatnym piekłem są: po pierwsze – wycieranie psa po spacerze, po drugie – przemoczone buty, skarpetki i sznurówki oraz po trzecie – mokra smycz i obroża schnące godzinami. Dzięki Top For Dog przetestowaliśmy razem z Szamanem rozwiązanie dla ostatniego z moich deszczowych problemów. W nasze łapki trafiła wodoodporna obroża i smycz firmy WauDog WATERPROOF.

Koszmary maniaka

Wiecie już, że ja lubię mieć po prostu ładne rzeczy. Lubię też łazić z Szamanem po chaszczach, lasach, piasku, błocie. Te dwie rzeczy nie idą w parze. Po takim ekstremalnym spacerze komplety zwykle wołają o pranie. Często zdarzają się jakieś wyciągnięte nitki, taśmy po praniu tracą kolory, jak również inne historie z koszmarów maniaka psich akcesoriów. WauDog WATERPROOF miał być kompletem odpornym na wszystko. Czy tak było?

WauDog WATERPROOF – co to?

Waudog WATERPROOF to kolekcja smyczy i obroży, które są jak sama nazwa wskazuje – wodoodporne. Smycze i obroże dostępne są w siedmiu soczystych kolorach i dwóch szerokościach taśmy. Sama długość obroży jest do wyregulowania, nadmiar można bez problemu odciąć nożyczkami.

Mięta, która świeci

Dla Szamana wybrałam komplet w kolorze mięty. Dodam, że to jeden z moich ukochanych kolorów! Jako jedyny ma dodatkową funkcję i świeci w ciemności. Nie jest to światło oślepiające tylko delikatne. Jeżeli miałeś w dzieciństwie naklejki i zabawki, które naświetlało się w świetle, a potem w ciemności świeciły – to właśnie na takiej zasadzie działa ta taśma. Fachowo (choć najlepsza w fizyce) nazywa się to fosforescencja.


Komplet po naświetleniu świeci wyraźnie. Wieczorem po dłuższym tuptaniu smycz wyraźnie się odznacza, ale jako odblask może się jednak nie sprawdzić.

Taśma wszystkoodporna

Zewnętrzna warstwa jest pokryta gumą, po odcięciu kawałka widać cieniutką warstwę materiału, która czyni taśmy trwalsze. Taśma smyczy i obroży jest lekko gumowe w dotyku. Faktura heksów dodaje jej troszkę uroku i czyni ją stabilniejszą w ręku. Po kontakcie z wodą smycz jeszcze lepiej leży w ręce. Mokra taśma jednak znacznie bardziej przyciąga sierść.

Brud można bardzo łatwo zmyć. Dla mniejszych zabrudzeń wystarczy ciepła woda, z większymi woda i mydło poradzą sobie doskonale. Komplet jest miękki i lekki ale bardzo trwały.

W obroży do wyboru są dwa rodzaje zapięcia. U nas to kobra, która wydaje się bardzo solidna. To metalowe cięższe zapięcie, które samo nie powinno się wypiąć. Jest też opcja zaczepiana i odrobinę lżejsza. Z metalem po kontakcie z wodą nie dzieje się nic niepokojącego.

WauDog WATERPROOF w praktyce

Komplet po ponad miesiącu u nas dalej wygląda jak nowy. Używałam go praktycznie codziennie podczas krótszych i dłuższych spacerów. Lasy, wydmy, miejskie chodniki, ścieżki… Obroża i smycz nie zawiodły nigdzie! Zapięcia, dobrze poradziły sobie w kontakcie z piaskiem. Warto też zaznaczyć, że futro na szyi Szamanowego nie wywarło się od nowej obróżki.

Jeżeli Twój pies kocha się brudzić, maszerujecie razem niestrudzenie w blotach, deszczu, śniegu i słońcu to WauDog WATERPROOF jest dla was! Wodoodporny WauDog to zestaw, który doskonale sprawdzi się na nadchodzącą jesień. To funkcjonalny komplet na każde warunki. Załoga skydoga serdecznie poleca!

Za sprzęt przekazany do recenzji dziękujemy sklepowi Canagan Shop. Na obrożę będziecie mogli oddać głos w Top For Dog 2020.

Zobacz równiez