Elegancko w teren? Recenzja smyczy multifunkcyjnej Bura

Czy smycz na wyprawy do lasu i w chaszcze, na wypad nad wodę albo na wyjście na kawkę na mieście może być zawsze ta sama? Od kiedy mamy smycz multifunkcyjną od Bury, odpowiedź brzmi TAK!!

Jakiś czas temu otrzymaliśmy paczkę ze smyczami i obróżkami do kompletu od marki Bura. Smycz multifunkcjonalna bierze udział w tegorocznym plebiscycie Top For Dog. Niby doskonale wiedziałam czego spodziewać się po tych akcesoriach, bo już kilka takich rzeczy przewinęło mi się przez ręce, tutaj jednak byłam bardzo zaskoczona. Czy pozytywnie?

Bura dla każdego?

Stwierdziłam, że życie jest zbyt krótkie i szare, żeby psie rzeczy były zawsze czarne. Normę na zakupy czarnych rzeczy wyczerpuję w naszym domu ja. Pieski zostają więc rozpieszczane kolorami. U Bury kolorów jest… od groma. I to jakich!! Od cukierkowych różowych i niebieskich, przez pastele, kolory ziemi, po mocne i konkretne tony. Jest z czego wybierać i ostrzegam, że nie jest to wybór prosty. Dla Miso po dyskusjach wybrałam jeden z moich ulubionych – militarną zieleń o nazwie Wataha. Dla Szamka padło na mocno nasyconego Wilka Morskiego.

Olbrzymim plusem są różne szerokości taśm. Docenią to zwłaszcza opiekunowie małych piesków, którym wystarczy proporcjonalnie wąska, a więc i lżejsza smycz. Dla zawrotnego 7,5 kg Miso wybrałam szerokość 13mm – jest idealna. Lekka, dobrze leży w ręce. Szaman dostał zestaw dla większych chłopców – 16mm. Maksymalna szerokość taśmy to 19 mm dla bardzo dużych psiaków. Nasze zestawy mają okucia mosiężne – chociaż są bardzo odporne i piękne, są także nieco cięższe. Długość naszych multifunkcjonalnych smyczy to 2,5 m, chociaż i tutaj Was nie zaskoczę gdy powiem, że długości można w pełni dostosować do potrzeb.

Multifunkcyjna co to znaczy?

Można by powiedzieć, że to po prostu przepinana smycz, ale to jednak coś więcej. Miejsce, w które chcemy sobie przepiąć smycz, jest w pełni regulowane. To znaczy, że swobodnie możemy sobie zrobić pętelkę na dłoń, nieco przedłużyć i przepiąć przez ramię lub przez pas. Możliwość regulacji sprawia, że nic nie zjeżdża, nie uciska i jest wygodnie dla każdego.

Materiał, z którego smycze i obróżki są zrobione to znany i lubiany biothane. To trwałe tworzywo sztuczne, odporne na zabrudzenia i wodę. Dzięki nitowaniu i trwałości materiałowi można liczyć na wytrzymałość akcesoriów w każdych warunkach.

Dodatkowo w smyczy wmontowana jest rączka traffic. Jest idealna gdy chcemy przytrzymać psa troszkę krócej i czmychnąć gdzieś szybciutko lub poczekać bezpiecznie w pobliżu ulicy. W codziennym życiu ten uchwyt bardzo się przydaje! W akcesoriach dla mniejszych czworonogów jest na innej wysokości, dzięki czemu człowiek uniknie głębokich skłonów w celu przytrzymania swojego pimpusia.

Wrażenia ogóle

Multifunkcyjna smycz od Bury jest KAPITALNA, świetna, super, ekstra, _____ (dopisz sobie tu jeszcze dowolny przymiotnik wyrażający zachwyt nad rzeczą). Bardzo lubię tak trwałe akcesoria, które nadają się praktycznie na każdą okazję. Połączenie mosiężnych okuć z kolorowymi taśmami wygląda obłędnie. Miso naprawdę przyłożyła się do swojej działki testów. Smycz i obróżka były moczone w stawie i rzece, panierowane w piachu, ziemi i trawie. Włóczona przez lasy, łąki, chaszcze. Nie obyło się też bez testu w wielkim mieście, czyli na wrocławskim rynku. Wszystkie testy smycz zniosła godnie. Szaman testował rzeczy z należytą seniorowi elegancją, przemierzając dumnym i wolnym krokiem nasze osiedlowe uliczki. Pod tym względem komplet spisał równie dobrze. Plotki głoszą, że dopasowany kolor i zgrabny komplecik wyjściowy odejmują jakieś 2 lata z wieku emeryta. Potwierdzone info.

Czy jest się do czego przyczepić? Zdecydowanie nie. Jeżeli szukasz kompletu eleganckiego, odpornego na wszystko, pięknego i przede wszystkim trwałego, to serdecznie polecam Burę. Znajdziecie tam nie tylko akcesoria z biothane ale też kilka innych propozycji! Na kod HOWL złapiecie dodatkowo 10% rabatu na zakupy.

Produkt został przetestowany w ramach Top For Dog 2023. Za produkty przekazane do recenzji dziękujemy firmie BURA.

Zobacz równiez