Psy rasowe w Polsce – psie kompendium wiedzy dla każdego

Pamiętam, gdy byłam małą dziewczynką, z uporem maniaka, przeglądałam ilustrowany atlas psów. Oglądałam zdjęcia, studiowałam opisy i wybierałam swoje ukochane rasy, które chciałabym mieć. Oczywiście na każde „Czy możemy mieć … (wpisz dowolną rasę psa)” słyszałam „mamy psa w domu” i na tym kończyły się moje kynologiczne plany. Lata mijały, a moje zainteresowania dalej kręciły się wokół jednego. Atlasy psich ras zawsze chętnie przeglądałam, tym bardziej ucieszyłam się, gdy w moje ręce wpadła świeżynka „Psy rasowe w Polsce” autorstwa Urszuli Charytonik wydawnictwa Chcę robię mam.

Przegląd ras, ale nie tylko

Książka to nie tylko suchy opis ras z kilkoma zdjęciami. Pierwsze 58 stron to przewodnik po tym jak dbać o psa. Zbiór aktualnych porad i wskazówek obejmujących wszystkie najważniejsze tematy. Znajdziesz tu informacje o tym, skąd w zasadzie wzięły się psy, oraz o ich nie tak oczywistej psychice. Gdy jeż zdecydujesz się na swojego pierwszego psiaka, znajdziesz tutaj też informację o tym jak poszukać fajnej hodowli, na co zwrócić uwagę jak wprowadzić szczeniaczka do domu oraz kilka bardzo przydatnych wskazówek na temat opieki nad czworonogiem. Kolejnych kilka stron poświęconym jest opisowi poszczególnych typów ras. Nie wiesz czym różni się terrier od owczarka? Wspaniale! W tej książce znajdziesz odpowiedź na to pytanie. Taka wiedza może nieco ułatwić wybór przyszłego czworonoga. To świetnie, że w książce znalazła się pigułka najnowszej psiej wiedzy w jednym miejscu. Oczywiście wszystkie te informacje możesz znaleźć w Internecie, ale nigdy nie ma wszystkiego w jednym miejscu i z wiarygodnymi najświeższymi informacjami.

Rasy psów

Skoro książka jest atlasem psów, oczywiście znajdują się w niej opisy ras psów występujących w Polsce. Aż 146 ras! Warto zaznaczyć, że znajdziesz tu opisy nie tylko popularnych goldenów, jamników i owczarków niemieckich. Z mniej popularnych ras znalazłam border terriery (❤️), setery angielskie (o opisy tej rasy podobno trudno w atlasach), laggato czy saarlooswolfhond. Same opisy są zwarte w miarę możliwości w pigułce najważniejszych informacji. Ogólny opis, budowa i umaszczenie, krótka historia rasy, użytkowość, temperament oraz zdrowie. Na koniec znajdziesz też krótką tabelkę z podsumowaniem najważniejszych cech. Są też oczywiście zdjęcia prezentujące pięknych przedstawicieli ras.

Dla kogo?

„Psy rasowe w Polsce” to książka dla każdego miłośnika psów. Będzie idealnym prezentem dla psiarza, lub po prostu uzupełnieniem psiej biblioteczki.

O książce więcej dowiesz się TUTAJ.

Za książkę przekazaną do recenzji dziękuję wydawnictwu Chcę robię mam.

Zobacz równiez