Moni & Flen – psia sofa dla wygodnickich

Legowisk na rynku jest około mnóstwa. Niektóre wyróżniają się designem i kolorami, inne są super wygodne, a jeszcze inne super praktyczne. Gdy łączy się te cechy razem otrzymujemy nowe legowisko w asortymencie Amiplay – sofę flen i pokrowiec Moni. Jak się nam sprawdziło? O tym za chwilkę.

Jakoś w tym roku mamy prawdziwy urodzaj testowania rzeczy Amiplay. Bronić się przed tym nie mam zamiaru, bo ta firma mnie nie zawodzi. Sofa to nasz najnowszy nabytek i muszę przyznać, że jest hitem. Dlaczego?

Funkcjonalność

Prawdziwym koszmarem dla mnie jest pranie psich legowisk. Pół biedy jak można zdjąć pokrowiec, chociaż i to bywa czasami sporym wyzwaniem. Schną jakieś 7 dni roboczych, pieski są niezadowolone, bo miejsce do spania się zmieniło – jak żyć? Nowa sofa Amiplay od razu się wyróżniła. Po pierwsze pokrowce (Moni) są wymienialne! Nie mają żadnych zapięć i zamków, dzięki czemu wymiana jest naprawdę ekspresowa. Dokupuje się je oddzielne, co jest olbrzymim plusem zwłaszcza jesienią i zimą, gdy legowiska częściej się brudzą i wymagają częstszego prania. Wyciągane wkłady (Flen) też można wrzucić do pralki i nie będzie z nimi problemu.

Do dyspozycji są aż dwa modele: materac, dostępny w rozmiarach M-XL oraz sofę w rozmiarach S-L. Legowiska składa się samodzielnie po zakupie pokrowca Moni oraz wkładu Flen. Takie rozwiązanie wróży dłuuugie lata użytkowania, łatwe zachowanie higieny i szybką zmianę designu gdy zachce nam się zmienić wnętrze pod wpływem programów Doroty Szelągowskiej.

Design

Czy sofa dla psiaków może zaskoczyć? Chyba w tym temacie trudno o jakieś spektakularne nowości. Ma być przede wszystkim miękko i wygodnie. Jednak skoro psie posłanko już jest w naszym domu, niech oprócz tego, że jest wygodne, także wygląda! Nadrobić można fajną teksturą materiału i kolorami. Tak właśnie jest w testowanym przez nas legowisku. Wybrałam pokrowiec musztardowy (uwielbiam ten kolor!) i grafitowy (z myślą o nadchodzącej ponurej jesieni). Kolorów jest jednak więcej. Dodatkowo znajdziecie: przytulny beżowy doskonale pasujący się do jasnych wnętrz, klasyczny granatowy i przepiękną butelkową zieleń.

Wrażenia z leżenia

Jeżeli bywasz u nas na blogu, to wiesz, że moje psy należą do zwierzątek wygodnickich. Nic co miękkie nie jest im obce. Nie mogło być inaczej – to legowisko jest bardzo często wybierane na drzemki w trakcie dnia. Mamy rozmiar L o wymiarach: 78 x 64 cm, wysokość 19 cm. Wybierałam je głównie z myślą o Miso, ale znalazłam w nim też kilka razy zwiniętego w kłębuszek Szamana. L dla małego terreira może wydawać się przesadą, ale uwierzcie mi, ten piesek potrzebuje duuuużo miejsca do spanka.

Sofa i pokrowce są naprawdę świetnie wykonane. Dowodem na to może być aż 3 lata gwarancji na wkłady Flen, o której pisze producent. Warto też dodać, że akcesoria Amiplay są szyte w Polsce dzięki, czemu możemy być spokojniejsi o jakość i bezpieczeństwo użytych materiałów. Mnie to przekonuje.

Pieski zadowolone, ja cieszę oko ładną i trwałą rzeczą w naszym domowym biurze – czego chcieć więcej?

Jeżeli szukasz fajnego, wygodnego i ładnego legowiska dla swojego psiaka, które może służyć lata to polecam serdecznie nowość Amiplay!

Produkt został przetestowany w ramach Top For Dog 2023. Za produkty przekazane do recenzji dziękujemy firmie Amiplay.

Zobacz równiez