Jak wspierać psiego seniora?

Recenzja suplementów BRAINACTIV BALANCE i FLEXACTIV, kóre mieliśmy okazję testować w ramach Top For Dog

Wiecie jak to jest z tymi emerytami. Tu coś strzyknie, to się coś nie dosłyszy albo zapomni i tak jakoś życie płynie w rytmie slow. Na stare lata bardzo ważne jest, żeby wspierać naszych psich seniorów. W ramach Top For Dog mieliśmy olbrzymią przyjemność przetestować dwa suplementy firmy Vetfood, które wręcz idealnie wpisują się w potrzeby Szamana.

Wspieraj mózg

Zaczniemy od BRAINACTIV BALANCE – suplementu skierowanego dla zwierzaków starszych. Jego zadaniem jest wspierać mózgownicę i zapobiegać np. demencji, zaburzeniom snu, kontaktowania czyli niestety najczęstszym bolączkom psich emerytów.  Badania mówią, że zmiany są widoczne u 62% psiaków po 11stym roku życia – Szaman tutaj nie jest niestety wyjątkiem.

Zdarza mu się zapomnieć i zrobić rundkę po domu szukając mnie pomimo tego, że siedzę obok niego na kanapie. Wyraźnie widać też, że ma mniej ochoty na głupoty. Znaczy miał – no ale o tym za chwilę.

Układ nerwowy to jeden z najbardziej skomplikowanych układów, i wciąż poznajemy jego zawiłe mechanizmy. Wiadomo jednak, że niektóre substancje wspierają jego działanie, pozwalają na regenerację czy zahamowanie toczących się procesów. W  BRAINACTIV BALANCE znajdziemy:

 • Kwasy tłuszczowe Omega -3 będących źródłem EPA i DHA. Już od dawna znamy ich prozdrowotne działanie. Uszczelniają naczynia krwionośne i podnoszą wydolność mózgu.
 • Fosfolipidy – usprawniają proces zapamiętywania.
 • L-karnityna – pełni kluczową rolę w produkcji energii.
 • Acetylo-L-karynityna – wpływa na proces zapamiętywania i uczenia się (badania pokazują, że u ludzi wykazuje potencjał w leczeniu choroby Alzheimera).
 • Koenzym Q10 – popularna witamina młodości. Pozwala na usuwanie wolnych rodników. Zapobiega zmęczeniu, osłabieniu i korzystnie wpływa na serce.
 • Fosfatydyloseryna – usprawnia pracę mózgu wspomagając pracę neuroprzekaźników.
 • Antyoksydanty – przeciwdziałanie wolnym rodnikom przyspieszającym procesy starzenia.

Zdrowe stawy

Stawy to kolejna bolączka psich seniorów. U Szamana zwyrodnienia kręgosłupa utrudniają nieco życie, ale odpowiednia suplementacja działa w tym przypadku cuda.

Często suple na stawy zawierają tylko jeden składnik leczniczy. Albo MSM, albo czarci pazur, albo małże… Potem cała psia szafka pełna jest pojemniczków z proszkami. W przypadku FLEXACTIV wszystko mamy w jednej kapsułce. Chociaż u nas nie ma z tym problemu, kapsułki można otworzyć i wsypać jako proszek do codziennej porcji jedzenia. Nowość Vetfood skierowana dla psów i kotów, działa na wielu płaszczyznach.

Skład tego suplementu jest obłędny i nie miałam wątpliwości, że sprawdzi się i u nas. Co w środku?

 • Boswellia serrata – właściwości przeciwzapalne i wspieranie funkcji stawów,
 • Małże nowozelandzkie (zwane również jako GLM) – skorupiaki o doskonałych właściwościach. Ekstrakt lipidowy z tych skorupiaków doskonale odżywia i regeneruje stawy.
 • Czarci pazur – ma ogrom różnych pozytywnych właściwości. Działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwobrzękowo.
 • MSM (metylosulfonylometan) – jest bardzo łatwo przyswajalny. Wspiera elastyczność stawów i ich sprawność.
 • Mangan – pełni rolę w utrzymaniu sprawności kości i stawów.
 • Witamina C – wzmacnia wykorzystywanie kolagenu.
 • Kwas hialuronowy – składnik mazi stawowej umożliwiającej płynne działanie stawów.
 • Siarczan chondroityny – jeden z podstawowych składników budujących kości i stawy. Wzmacnia je i uelastycznia.
 • Siarczan glukozaminy – Uzupełnia uszkodzoną strukturę chrząstki i hamuje jej niszczenie.

Działanie?

Widzę, że suplementy naprawdę działają. Szaman ma zdecydowanie więcej głupkowatych pomysłów w głowie i chętniej bawi się z Miso. Ostatnio zauważyłam też, że lekko poprawiła się jego postawa ciała, a podczas spacerów nie słychać szurania pazurkami. Choć wydają się to drobnostki, wiem, że suplementy robią kawał dobrej roboty w zachowaniu zdrowia Szamana na dłużej. W końcu z wychowaniem szczeniaka ma się pełne łapy roboty!

My serdecznie polecamy. W mojej opinii zarówno FLEXACTIV jak i BRAINACTIV BALANCE to jedne z lepszych propozycji dla psich seniorów i psów z problemami stawowymi dostępnych na naszym rynku. Na pewno wrócimy do nich kiedy tylko skończą się nasze zapasy!

Nasza Ocena: 6/6

Zobacz równiez