Królewskie spanko – recenzja legowiska Smart Duo

Piałam Wam już nie jeden raz, że moje psy mogłyby się doktoryzować ze spanka. Obydwoje zawsze wybierają wypoczynek w wygodzie i miękkości. Czy legowisko RoyalPet Smart Duo sprostało królewskim wymaganiom Szamana i Miso?

Ze stodoły na salony

Mam dwie rasy psów pracujących. Jeden powinien paść owce gdzieś w mglistej Szkocji w nosie mając pogodę. Drugi z rozkoszą powinien przecinać leśne knieje w pogoni za lisami i borsukami. Za legowisko powinna służyć bela słomy, lub w porywach dobroci pana, stary koc. Coś jednak poszło mocno nie tak, i tym sposobem posiadam dwa rasowe kanapowce, z czego jeden opanował już korzystanie z poduszek, bo kto terrierowi zabroni.

Oni zawsze wybierają do spania najwygodniejsze możliwe miejsce w domu. Zazwyczaj śpią sobie pokoju, w którym jestem ja, chociaż Miso jest pod tym względem bardziej elastyczna. Ponieważ pracuję z domu, moje domowe biuro zostało wyposażone w psie legowiska. Jednym z nich jest RoyalPet Smart Duo i od pewnego czasu cieszy się ogromnym powodzeniem.

Kto pierwszy ten lepszy

Zasada jest taka, że gdy zasiadam przy biurku, pieski zajmują swoje stanowiska, czyli logują się w posłankach. Od pewnego czasu zauważyłam, że gdy tylko RoyalPet Smart Duo się zwolni, drugi pies momentalnie się na nim rozpłaszcza i zasypia. Szaman w tym przypadku nie uznaje reguły pierwszeństwa i od razu wchodzi do legowiska położyć się wygodnie, pomimo obecności Miso. W tym przypadku nie wierzę w super więź pomiędzy nimi i chęć tulenia się w spaniu. Tutaj zdecydowanie chodzi o to, że obydwoje chcą leżeć w miękkim, więc muszą jakoś znieść tulenie do brata lub siostry.

Zagospodarowany narożnik

Narożniki takie już są, że czasami trudno je zagospodarować. RoyalPet Smart Duo jest posłankiem, które idealnie wpasuje się w róg pomieszczenia. Legowisko jest wykonane z bardzo wysokiej klasy materiałów. Śmiem nawet twierdzić, że dość dobrze radzi sobie z kłakami i brudem! Oczywiście zewnętrzny pokrowiec można ściągnąć i wyprać w pralce. Materac może być materacem ortopedycznym, ze względu na problemy Szamana oczywiście zdecydowałam się na taki. Jest dwustronny. Kolory do wyboru są 4 – wszystkie można zobaczyć TUTAJ. Mnie najbardziej do gustu przypadł neutralny szary.

W komplecie do legowiska zawsze jest urocza podusia. Nie przypuszczałam, że moje psy będą z niej korzystać. Teraz często widzę, że Szaman chętnie kładzie na niej łepetynę.

Wrażenia z leżenia

Legowisko jest naprawdę solidnie i porządnie uszyte. To jak chętnie od samego początku jest zajmowane przez obydwa moje psy, nie budzi zastrzeżeń. ONO JEST GENIALNE!

Jedynym minusem jest dość mały rozmiar. Chociaż dla 7,5 kg Miso jest ono dość spore, to dla rosłego bordera jest na styk. Decydując się na zakup, warto mieć na uwadze rozmiar legowisk. Ja zawsze wolę wybierać nieco większe.

RoyalPet Smart Duo zasługuje w pełni na tytuł królewskiego łoża dla piesków. Bardzo dobrze uszyte, ładne i najważniejsze – komfortowe dla piesków. Z nami zostanie pewnie na dłuuuugie lata.

Produkt został przetestowany w ramach Top For Dog 2022. Za produkt przekazany do recenzji dziękujemy firmie RoyalPet.

Nasza Ocena: 5/6

Zobacz równiez