SloDog® Slow feeder plate czyli idea slow life w psiej wersji

Miski są różne, i chociaż wydawać by się mogło, że większej filozofii w nich nie ma, to jednak jest zupełnie inaczej. Poznajcie miskę SloDog® Slow feeder plate, którą testowaliśmy dzięki Ofiufiu.pl w ramach tegorocznego plebiscytu Top For Dog.

Z prędkością światła

Moje psy kochają jeść. Jedzenie to najważniejsza rzecz na świecie. Miska z karmą jest opróżniana w jakieś trzy do dziesięciu sekund. I chociaż mam zawsze zmotywowane na jedzenie burki i kompletnie żadnego problemu z wiecznym marudzeniem przy misce, to każdy kij ma dwa końce… 

Takie szybkie jedzenie nie jest zbyt dobre dla psich brzuchów. Zachłyśnięcia, wzdęcia, bolące brzuchy, a nawet niebezpieczny dla życia skręt żołądka to niestety konsekwencje, które czyhają na sprinterów jedzeniowych. Zawsze gdzieś z tylu głowy mam, żeby jednak troszkę zwolnić tempo wchłaniania zawartości misek u mojej szalonej dwójki. Z pomocą miała przyjść miska SloDog® Slow feeder plate,. 

Miska jest okrągła, och wait!

Chociaż SloDog® Slow feeder plate nazywam miską, to miski nie przypomina. Jest dość dużym kawałkiem plastiku, w kształcie kostki z licznymi zagłębieniami. Rozmiar uniwersalny i dość duży (35x26cm) dla wszystkich piesków, kolorów do wyboru aż 5. Od spodu są gumowe nóżki zapobiegające ślizganiu się po podłodze.

Producent deklaruje, że można mrozić i myć w zmywarce, jednak z powodu dość dużych gabarytów nie testowałam tych możliwości.

Wyjątkowość SloDog® Slow feeder plate

Miski spowalniające jedzenie nie są już żadną nowością. Można je upolować nawet w ludzkich dyskontach spożywczych. Ich specyficzna budowa i liczne zakamarki, do których wpada jedzenie, mogą nieco sfrustrować co wrażliwsze czworonogi. W tym przypadku koncept jest nieco inny. Pies może za jednym kęsem zjeść karmę tylko z jednego segmentu. Kombinacje klasyczne kończą się wypadnięciem karmy z paszczy. Całe jedzonko jest na widoku, nie wymaga główkowania i wymyślania jak się do niego dostać. Wystarczy tylko systematyczne i wolne wyjadanie.

Czy SloDog® Slow feeder plate działa?

Z miskami wiązałam niemałe nadzieje. Chociaż obydwoje dokładnie wyjadają jedzonko zakamarek po zakamarku, zjedzenie całego posiłku zajmuje im 3 minuty (z zegarkiem w ręku), czyli troszkę dłużej niż z tradycyjnej miski. Wiem, że u niektórych psów miska spowalnia doskonale i posiłek wydłuża się znacznie bardziej. Widać moich demonów szybkości spowolnić się tak łatwo nie da. 

Chociaż odnotowałam brak dużego spowolnienia, to i tak misek chętnie używam. Po pierwsze są fajnym urozmaiceniem w życiu psiaków. Raz dostają matę do zlizania, innym razem jakąś zabawkę, następnego dnia klasyczną miskę, a jeszcze kiedy indziej luksusowy półmisek SloDog® Slow feeder plate. Zwalczanie monotonii jest fajne, zwłaszcza u emerytów gdzie każde takie urozmaicenie to uruchamianie szarych komórek i skłanianie do myślenia.

Obok urozmaicenia posiłków wiem, że dzięki misce, jedzą dokładniej. Nie jedzą wszystkiego na raz, kęsy jedzenia są mniejsze, odrobinę więcej gryzą i łykają mniej powietrza.

Podsumowując

Jeżeli chcesz nieco urozmaicić życie swojemu psiakowi, ta miska jest ekstra. Ładnie wykonana, w energetycznych kolorach na pewno przypadnie do gustu psiakom! Idealnie sprawdzi się dla zwierzaków mniej pewnych siebie. A z tempem znikania jedzonka to już musicie sprawdzić sami. 

Produkt został przetestowany w ramach Top For Dog 2022. Za zabawkę przekazaną do recenzji dziękujemy sklepowi Ofiufiu.pl

Nasza Ocena: 4/6

Zobacz równiez