Wolność pod kontrolą czyli rzecz o smyczy Amiplay Samba 8w1

Długie linki to błogosławieństwo i przekleństwo w jednym. Niby pieski mają nieco więcej wolności, ale często kosztem wiecznego plątania, nieporęcznego trzymania i miliona innych problemów strudzonego życiem trzymacza drugiej końcówki. Byłam święcie przekona, że to co mam – działa, i lepiej być już nie może. Wszystko zmieniło się kiedy pierwszy raz wyszłam na spacer z psami na smyczy Amiplay Samba 8w1! Rozpoczynamy testy dla Top For Dog 2023!

Let’ s Samba!

Samba to kolekcja najprostszych z możliwych akcesoriów dla psów, która już od kilku lat jest w asortymencie Amiplay. To, co ją wyróżnia to energetyczne i ładne kolory taśm. W tym roku do kolekcji smyczy i obróżek dołączyły linki oraz całkowita nowość smycz 8w1. 

Smycz jak smycz powiecie. Jej funkcja jest oczywista jak to, że Miso jest urocza. To tylko nieco dłuższa smycz. I o co ten raban Małgoniu?! 

Otóż te 8w1 to nie ściema ani nie tani chwyt marketingowy jak z reklamy pewnego szamponu w latach 90…. Możliwości użycia rzeczywiście jest 8 i już spieszę z ich dokładniejszym opisem. 

– Klasyczna smycz spacerowa po mieście na 2,3 m.
– Klasyczna, nieco dłuższa, smycz spacerowa na 2,8 m.
– 3,2 m wolności spacerowej idealne na spacery równoległe i inne takie.
– Linka na 4 m do ćwiczeń, na leśne spacery i co wam się tylko zamarzy. 
– Linka ma uchwyt do przytrzymania tuż przy psie, a to rozwiązanie świetnie się sprawdza w miastach.
– Chcesz mieć jedną smycz i dwa psy na niej? Tutaj jest taka możliwość. 
– Przepinanie i możliwość przełożenia smyczy przez ramię.
– Możliwość przypięcia psa, a tę funkcję docenią ci, którzy muszą psy na chwilkę gdzieś przypiąć, np. żeby poćwiczyć coś z drugim, lub po prostu zarządzacie przerwę w plenerze, a całkowite spuszczenie w danym miejscu to niezbyt dobry pomysł. 

Wszystko to w jednej, lekkiej, ładnej i trwałej smyczy. Dla mnie bomba. Do wyboru kolory: żółty, pomarańczowy, zielony, turkusowy, różowy, szary, czarny i czerwony. Trzeba jeszcze zaznaczyć, że cena tej smyczy jest bardzo dobra!

Intensywne testy

Zatroszczyliśmy się o to, by testy były bardzo dokładne i ciężkie. Największą cegiełkę dorzuciła do nich Miso, która w swoim komplecie na małe pieski (smycz S, obróżka zaciskowa M) dokładała wszelkich starań by testy były… intensywne. Były spacery równoległe, były treningi, były też długie spacery po lasach i łąkach. Wisienką na torcie były morskie szaleństwa z plażowaniem i pływaniem włącznie. Muszę przyznać, że smycz sprawdzała się w każdych z tych warunków idealnie! Jedynie słona woda lekko przebarwiła niektóre z metalowych elementów, chociaż to niestety częsty problem metalowych okuć. W tym przypadku wystarczyła chwilka z odpowiednimi narzędziami i wszystkie przebarwienia zniknęły.

Szaman (obroża L, smycz M) oczywiście też dzielnie testował, choć w swoim emeryckim tempie i z nieco mniejszą intensywnością. Świetnie dać mu troszkę więcej wolności gdy nie mogę go już puszczać jak przed laty. Samba super sprawdzała nam się też z podpiętymi dwoma czworonogami. Idealna na szybki spacer! 

Podsumowując

Amiplay Samba 8w1 to świetna smycz, którą warto mieć. Jeżeli tak jak ja, niezbyt lubisz spacery z klasyczną linką, koniecznie ją wypróbuj! Ilość zastosowań, fajne energetyczne kolory i trwałość umilają nasze spacery. 

Produkt został przetestowany w ramach Top For Dog 2023. Za produkty przekazane do recenzji dziękujemy firmie Amiplay.

Zobacz równiez